biznes

Powłoki ochronne

Powłoki ochronne

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, firma, gastronomia, powłoki, teflonowanie

(...) Powłoki antyadhezyjne, powłoki antykorozyjne oraz teflonowanie powierzchni to w obecnej dobie szeroko rozpowszechnione rozwiązania i aż trudno byłoby sobie wyobrazić dzisiaj stan, kiedy nagle przestano by je stosować. Powłoki antyadhezyjne, powłoki antykorozyjne, jak i teflonowanie powierzchni to wręcz nieodzowne sposoby na zabezpieczenie powierzchni różnych (...)

Opublikowany przez Jarek | 2017/07/30

Opublikowany przez Jarek | 2017/07/30

Nowoczesne materace gabionowe

Nowoczesne  materace gabionowe

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja

(...) W dzisiejszych czasach materace gabionowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też coraz więcej ludzi decyduje się na ich zakup. Największą zaletą materacy gabionowych jest przede wszystkich ich ogromne zastosowanie i bardzo przystępna cena, zwłaszcza jak porówna ją się z konkurencyjnymi produktami.Materace gabionowe to przede wszystkim jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie dokuczliwej erozji gruntu i zabezpieczanie skarp. Jeżeli chcą Państwo solidnie wzmocnić skarp, to inwestycja w porządne materace gabionowe, wydaje się najrozsądniejszym posunięciem. Jak powszechnie wiadomo drogi, nasypy kolejowe, rzeki, czy też wcześniej wspomniane skarpy są bardzo często poddawane ciągłej, abo czasowej erozji gruntu, dlatego też warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Nowoczesne materace gabionowe znalazły również ogromne zastosowanie w wielu mniej lub bardziej skomplikowanych projektach budownictwa inżynierskiego. Jeżeli w najbliższym czasie planują Państwo wybudować nowy budynek i zależy wam na uzyskaniu (...)

Opublikowany przez Paweł | 2016/09/02

Opublikowany przez Paweł | 2016/09/02

Normy żywnościowe

Normy żywnościowe

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, rolnictwo

(...) Kupując produkty spożywcze warto zwracać uwagę na ich termin przydatności, opakowanie oraz na ich skład. Mimo tego, że w trosce o bezpieczeństwo i jakość opracowana została Międzynarodowa Norma Żywności, to jednak trzeba być świadomym konsumentem i kupować odpowiednie produkty. Ten międzynarodowy standard bezpieczeństwa skierowany jest do wszystkich producentów żywności, ma za zadanie chronić marki produktów spożywczych. Norma ma nie tylko zapewnić najwyższe bezpieczeństwo żywności, lecz również zgodność produktów z europejskim prawem żywieniowym. Jego wdrożenie przez producentów żywności skutkuje zredukowaniem kosztów dostaw oraz sprzedaży produktów oraz określa (...)

Opublikowany przez Fiona | 2016/06/24

Opublikowany przez Fiona | 2016/06/24

Usprawnienie pracy w przemyśle

Usprawnienie pracy w przemyśle

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja

(...) Firmy zajmujące się produkcją zmagają się z różnymi problemami, czasem jest to kwestia odpowiedniego przygotowania projektu i zakupu odpowiednich maszyn. Rzecz jasna potrzebni są także ludzie obsługujące te maszyny. Niektóre z nich wymagają zdobycia dodatkowych kwalifikacji, takich jak ukończenie kursu obsługi danej maszyny i uzyskanie certyfikatu, albo potwierdzonych uprawnień. Dobrze dopasowana automatyka przemysłowa dla danej firmy może być przyczynkiem do jej dalszego rozwoju. Aby wyprodukować więcej, nie zawsze potrzeba mieć tylko więcej maszyn, ale czasem kwestie rozłożenia całego procesu produkcji na czynniki pierwsze i określenie, kto i gdzie jaki odcinek produkcji powinien nadzorować może mieć znaczący wpływ na jakość produkcji, wyeliminowanie błędów, a także zwiększenie wydajności. Dlatego warto wiedzieć, że to cały zespół pracuje na sukces danej firmy produkcyjnej, a nie tylko sama maszyna. W polsce zagadnieniami związanymi z automatyką przemysłową zajmuje się firma Induprogress - http://induprogress.pl Posiadanie dobrych maszyn, jest jednak niezbędne. Takie cuda (...)

Opublikowany przez Paweł | 2016/06/15

Opublikowany przez Paweł | 2016/06/15

Montaż urządzeń elektronicznych

Montaż urządzeń elektronicznych

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, elektronika, produkcja

(...) Montaż elementów elektronicznychUrządzenia elektroniczne to obecnie małe dzieła sztuki... precyzji montażu. W czasach przekaźników, lamp elektronowych i pierwszych tranzystorów germanowych, urządzenia elektroniczne składano ręcznie, mozolnie lutując elementy, do kołków lub metalowych płytek przytwierdzonych do chassis. Dziś taki montaż elektroniki stosuje się tylko na etapie prototypowania, choć i tu wypierają go zaawansowane programy symulacyjne i płytki stykowe. Dzięki tym ostatnim lutowanie można niekiedy zupełnie pominąć. We współczesnym świecie stosuje się również protopypowy montaż elektroniczny urządzeń, jedną z firm (...)

Opublikowany przez Dagna | 2015/10/06

Opublikowany przez Dagna | 2015/10/06

Chemiczne czyszczenie odzieży

Chemiczne czyszczenie odzieży

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja

(...) Na różnych ubraniach, w tym zwłaszcza na odzieży roboczej pojawiają się trudne do usunięcia zabrudzenia. Są one tak silne, że nie sposób ich usunąć w czasie prania w tradycyjnej, domowej pralce i przy użyciu środków chemicznych odstępnych na rynku. Na szczęście z pomocą przychodzi pralnia odzieży, która zajmuje się usuwaniem wszelkich trudnych zabrudzeń. Pralnia dysponuje najnowocześniejszym sprzętem piorącym oraz środkami chemicznymi najwyższej jakości, które bez żadnego problemu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Ubrania oddane do pralni zostaną nie tylko doskonale wyczyszczone, ale również wyprasowane. Nowoczesne żelazka, które umożliwiają prasowanie w pionie oraz bazują na działaniu pary są w stanie poradzić sobie ze wszelkimi zagnieceniami. (...)

Opublikowany przez Edmund | 2015/04/30

Opublikowany przez Edmund | 2015/04/30

Profilaktyka i bezpieczeństwo maszyn w przemyśle

Profilaktyka i bezpieczeństwo maszyn w przemyśle

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, maszyny, produkcja

(...) Odpowiednie wykorzystanie maszyn w miejscu pracy oraz ich konserwacja to podstawowe założenia przyczyniające się do bezpieczeństwa oraz gotowości do działania takiego zakładu. Te czynności trzeba podejmować regularnie a pracownikom, którzy je wykonują zapewnić odpowiednie zabezpieczenie i warunki. Takie praktyki poparte są przepisami prawa z rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej. Warto dodać, że w ramach tych przepisów wchodzą także bezpieczny demontaż oraz miejsce, w jakim znajdują się maszyny. Organem państwowym powoływanym do takich kontroli jest Urząd Dozoru Technicznego a do jego głównych obowiązków należy właśnie dozór techniczny nad (...)

Opublikowany przez Damian | 2015/02/20

Opublikowany przez Damian | 2015/02/20

Wyposażenie dla przemysłu

Wyposażenie dla przemysłu

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, przemysł

(...) Wśród bogatego asortymentu sklepów oferujących wyposażenie biur i zakładów można znaleźć między innymi regały na palety oraz przeznaczone do nich akcesoria, na przykład wsporniki (przydatne zwłaszcza w przypadku mocno obciążonych regałów magazynowych), ramy nośne czy całe szkielety magazynowe, które zwykle dostępne są w wybranych przez klienta wariantach. Tak bogaty asortyment pozwala wybrać idealne rozwiązanie dopasowane do potrzeb każdego rodzaju. Regały paletowe same w sobie są bardzo wygodne w użyciu, choćby dlatego, że łatwo jest znaleźć na nich potrzebne elementy, a także można zmieścić na nich dużą ilość towarów, co ważne jest zwłaszcza w przypadku ograniczonej (...)

Opublikowany przez Edmund | 2014/10/20

Opublikowany przez Edmund | 2014/10/20

Metody spawania.

Metody spawania.

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja

(...) Spawanie, jako metoda łączenia metali i tworzyw sztucznych, jest znane i praktykowane od bardzo dawna, jednak pomimo upływu lat, nadal uważane jest za najskuteczniejszy sposób spajania, zwłaszcza w przypadku stali. Różne rodzaje materiału wymagają różnych metod, przyjrzyjmy się zatem kilku metodom, które najczęściej wykorzystują warsztaty świadczące usługi spawalnicze w tym Energomet z Wrocławia.SPALANIE GAZOWE 311GW tym procesie wykorzystywane jest spalanie acetylenu w temperaturach dochodzących do 3100 stopni Celsjusza. Metoda ta jest używana do łączenia cienkich blach, których grubość waha się w przedziale 0.4 - 40 mm.SPAWANIE ELEKTRYCZNEDo tej metody niezbędna jest spawarka, czyli urządzenie wykorzystujące zjawisko tzw. łuku elektrycznego. Technika ta pozwala na łączenie blach o grubości od 1 do 80 mm, a sam proces zachodzi w temperaturze 4000 stopni Celsjusza.SPAWANIE W ŁUKU KRYTYMTa technika wykorzystuje elektrodę (...)

Opublikowany przez Mikołajek | 2014/09/22

Opublikowany przez Mikołajek | 2014/09/22

Gdzie stosowane jest obuwie ochronne?

Gdzie stosowane jest obuwie ochronne?

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, obuwie ochronne, odzież ochronna, produkcja

(...) Chyba, żaden inny przedmiot nie ma tak szerokiego zastosowania w przemyśle jak obuwie ochronne. Na przestrzeni lat powstało wiele różnych modeli i rodzajów tego rodzaju obuwia. Wykorzystuje się je w różnych branżach, w niektórych jest ono niezbędne. Coraz częściej zapewnia ono coraz większą ochronę przy jednoczesnym komforcie użytkowania.Obuwie ochronne potrzebne wszędzieNie ma chyba dziedziny, w której nie byłaby wykorzystywana odzież (...)

Opublikowany przez Dagna | 2014/07/01

Opublikowany przez Dagna | 2014/07/01

Techiki bębnowania

Techiki bębnowania

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, przemysł

(...) Nowoczesna produkcja przemysłowa oraz jubilerstwo wykorzystują bębnowanie, jako skuteczny sposób oczyszczania oraz polerowania małych przedmiotów, których obróbka innymi metodami była by zbyt pracochłonna i długotrwała. Zasadniczo proces ten polega na umieszczeniu w zbiorniku obrabianych elementów oraz materiałów ściernych a następnie wprowadzenie zbiornika w ruch obrotowy. Następujące w wyniku tego wzajemne tarcie materiałów ściernych oraz elementów obrabianych pozwala na uzyskanie oczekiwanych efektów.W produkcji przemysłowej wykorzystuje się bębnowanie dla odtłuszczania oraz (...)

Opublikowany przez Fiona | 2014/06/16

Opublikowany przez Fiona | 2014/06/16

Transportowanie towarów magazynowych

Transportowanie towarów magazynowych

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, magazyny, produkcja

(...) Dostawa towarów z magazynów kojarzy się zazwyczaj potencjalnemu klientowi z ogromnymi tirami lub nieco mniejszymi, aczkolwiek także bardzo pojemnymi samochodami dostawczymi. Pojawia się jednakże pytanie, w jaki sposób ludzie radzą sobie z przenoszeniem i układaniem tak ciężkich towarów, jeśli pojazdy takie, jak samochody dostawcze są znacznie za duże do niewielkich przestrzeni magazynowych. Właśnie z tego powodu stworzono niewielkie wózki transportowe. Nie są one typowymi pojazdami, ponieważ poruszają się z dość wolną prędkością. Ich ogromną zaletą jest wytrwałość na bardzo duże obciążenia. Dzięki nim, bez większych kłopotów można przewieźć ogromne partie towaru z jednego końca magazynu na drugi. (...)

Opublikowany przez Jarek | 2013/12/03

Opublikowany przez Jarek | 2013/12/03

W magazynie farmaceutycznym

W magazynie farmaceutycznym

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, magazyny, produkcja

(...) W Polsce obserwuje się znaczny rozrost wpływów zagranicznych przedsiębiorstw farmaceutycznych, co może być mocno związane ze zmianami demograficznymi zachodzącymi w naszym kraju w przeciągu ostatnich dwudziestu lat. Warto jednak mieć świadomość, że co roku pojawia się rynku farmaceutycznym bardzo wiele nowych produktów. W związku z tym, producenci i aptekarze muszą nastawić się na budowę ogromnych przestrzeni magazynowych, w których będą przechowywane lekarstwa i medykamenty. Powinno się bowiem pamiętać, iż lekarstwa są towarem wyjątkowo delikatnym – naruszenie odpowiednich zasad ich przechowywania (wilgotność, temperatura), może doprowadzić przedsiębiorstwo farmaceutyczne do dużych (...)

Opublikowany przez Jarek | 2013/12/01

Opublikowany przez Jarek | 2013/12/01

Produkcja i przetwarzanie skrobi ziemniaczanej

Produkcja i przetwarzanie skrobi ziemniaczanej

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, przemysł spożywczy, rolnictwo

(...) Białko ziemniaczane nazywane jest szczególnie ważnym elementem oraz komponentem  produktów będących paszą dla zwierząt hodowlanych. Białko może poszczycić się wysoką strawnością a także zawartością czystego białka. Otrzymywane jest z soku komórkowego ziemniaka ,a dzieje się to przez takie procesy jak termiczno-kwasową koagulację, suszenie i odwodnienie.W branży rozpoczęło działalność całkiem sporo jednostek, które zajmują się wytwarzaniem oraz przetwarzaniem produktów skrobiowych oraz jej pochodnych. Oprócz białka ziemniaczanego, produkuje się również takie produkty jak substancje żelujące - produkty nadające środkom (...)

Opublikowany przez Szymon | 2013/05/08

Opublikowany przez Szymon | 2013/05/08

Przemysłowe linie technologiczne

Przemysłowe linie technologiczne

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, przemysł spożywczy

(...) Pasteryzatory płytowe elektryczne lub paroweWłaściwie zestawiony na ramie nośnej płytowy wymiennik ciepła wyposażony w instalacje towarzyszące takie jak:- sprężonego powietrza- wody zimnej lub lodowej- sterowniczą- elektryczną lub parową- produktu.Pasteryzacja realizowana jest w sposób bezobsługowy i rejestrowany. Wymienniki ciepłaGłównym elementem wymienników ciepła płytowych jest pakiet płyt strumieniowych połączony za pomocą nitów i zamocowanych na konstrukcji nośnej. Wymienniki ciepła płytowe pełnią rolę oziębiaczy lub ogrzewaczy w procesach , w jakich potrzebne jest szybkie przetwarzanie ciepła. Spomasz Bełżyce posiada w ofercie usługi i produkty. (...)

Opublikowany przez Dagna | 2012/12/30

Opublikowany przez Dagna | 2012/12/30

Nadawanie właściwości tkaninom

Nadawanie właściwości tkaninom

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, rolnictwo

(...) Impregnacja ma na celu zabezpieczenie oraz wzmocnienie przed czynnikami zewnętrznymi (wilgoć, grzyby, ogień, owady, woda) wybranych materiałów.Impregnacja to procedura nasycania różnego typu materiałów takich jak: papier, tynk, skóra, beton, płótno, drewno, odpowiednimi substancjami chemicznymiImpregnat można nanosić na wiele sposobów. Do najczęstszych należą: malowanie, zanurzanie, metoda ciśnieniowa.Oferta firmy Luvena prezentowana na stronie www.luvena.pl to m. in.: nawozy, chemikalia takie jak: spoiwa, lumixy, szkliwa, kwasy fluorowodorowe, (...)

Opublikowany przez Edmund | 2012/12/16

Opublikowany przez Edmund | 2012/12/16

Systemy spawalnicze

Systemy spawalnicze

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, spawalnictwo, spawanie

(...) Spółka ZASO specjalizuje się w produkcji uchwytów spawalniczych MIG/MAG oraz części zamiennych do półautomatów spawalniczych. Firma ZASO istnieje na rynku urządzeń spawalniczych od około 20 lat. Przedsiębiorstwo wytwarza także źródła prądu z płynną regulacją i podajniki spawalnicze. Klientami firmy są (...)

Opublikowany przez Paweł | 2012/12/01

Opublikowany przez Paweł | 2012/12/01

Zalety stosowania materiałów odblaskowych

Zalety stosowania materiałów odblaskowych

Artykuły wg słów kluczowych: bhp, biznes, odzież robocza, produkcja

(...) wytwarzane w specjalnych rozmiarach, dla pociech, oraz w modnych wzorach z modnymi rozwiązaniami graficznymi. Kamizelki odblaskowe produkowane przez firmę Znak nie są dla naszych dzieciaków 'obciachowe', także podnosi się możliwość noszenia przez pociech ów produktów. Poza tym na tej samej zasadzie funkcjonują opaski samozamykające lub gadżety odblaskowe.Specjalnym wariantem taśm odblaskowych są taśmy odblaskowe. Sprawdzają się w szczytowo trudnych (...)

Opublikowany przez Szymon | 2012/11/18

Opublikowany przez Szymon | 2012/11/18

Prasy, sieczkarnie i inne maszyny

Prasy, sieczkarnie i inne maszyny

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, rolnictwo

(...) Nasze przedsiębiorstwo wytwarza części zamienne do ciągników oraz maszyn rolniczych. Eksportujemy podzespoły konstrukcyjne do ferm. Części zamienne do ciągników produkowane przez nasze przedsiębiorstwo to wysokiej klasy elementy takie jak:- elementy układu zawieszenia między ciągnikiem a maszyną pracującą- elementy zabezpieczające i łączące takie jak tuleje, sworznie, zatyczki, haki- układy hydrauliczne i sterowniki do obsługi zawieszeńMaszyny rolnicze służą do wielu prac ziemnych, polowych w rolnictwo i nie tylko. Można podzielić je na kilka kategorii:- owijarki: służą do owijania folią (...)

Opublikowany przez Edmund | 2012/10/22

Opublikowany przez Edmund | 2012/10/22