Gdzie stosowane jest obuwie ochronne?

tagi: biznes, produkcja, odzież ochronna, obuwie ochronne


Galeria zdjęć:
biznes produkcja odzież ochronna obuwie ochronne

Chyba, żaden inny przedmiot nie ma tak szerokiego zastosowania w przemyśle jak obuwie ochronne.

Na przestrzeni lat powstało wiele różnych modeli i rodzajów tego rodzaju obuwia. Wykorzystuje się je w różnych branżach, w niektórych jest ono niezbędne. Coraz częściej zapewnia ono coraz większą ochronę przy jednoczesnym komforcie użytkowania.

Obuwie ochronne potrzebne wszędzie
Nie ma chyba dziedziny, w której nie byłaby wykorzystywana odzież ochrona. Obuwie ochronne wykorzystuje się zarówno w budownictwie jak i w przemyśle specjalistycznym. Szczególnie tam, gdzie wdrożone muszą zostać szczegółowe przepisy z zakresu BHP. np. tartakach, hutach, zakładach produkcyjnych.

Przed czym chroni obuwie ochronne
Istnieją różne rodzaje obuwia ochronnego. Chroni ono pracowników, zarówno przed czynnikami zewnętrznymi jak i czynnikami niebezpiecznymi takimi jak: porażenie prądem, promieniowanie, chemikalia, czynniki biologiczne, uszkodzenia mechaniczne, niska i wysoka temperatura. Tak szeroki zakres zastosowań wymaga szczególnej budowy danego rodzaju obuwia.  Nie istnieje but, który chroniłby przed wszystkimi wyżej wymienionymi czynnikami.

Jakie są rodzaje obuwia
Gumowe obuwie ochronne, chroni przed wilgocią oraz porażeniem prądem, Obuwie zawierające metalowe elementy pozwala na ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Do budowy obuwia ochronnego wykorzystuje się często specjalne materiały i wytrzymalsze tworzywa niż w normalnych butach.

Tak duży zakres zastosowania obuwia roboczego pozwala na wygodną pracę we wszystkich dziedzinach przemysłu. Niezależnie, czy jest to budowa czy zakład produkujący chemikalia lub stocznia, pracownicy w obuwiu ochronnym mogą pracować komfortowo w każdych warunkach. Co więcej zastosowanie nowoczesnych technologii w produkcji butów, pozwala na coraz lepszą ochronę.

Zobacz także:

Opublikowany przez Dagna | 2014/07/01

Więcej na ten temat

rss icon Rumunia protestuje przeciwko podwójnym standardom żywności na UE

Rumunia wezwała na środę władze Unii Europejskiej do przeciwdziałania podwójnym standardom, jakie stosują firmy spożywcze sprzedające różnej jakości produkty pod tą samą marką na krajach zachodniej wschodniej Europy.

rss icon Rośnie produkcja kurczaków; będą tańsze

Analitycy Agencji Rynku Rolnego przewidują, że na tym roku kurczaki będą tanieć, gdyż ich produkcja stale rośnie, a możliwości ich sprzedaży za granicę są ograniczone. Niska cena będzie zachęcać do większego spożycia drobiu.

rss icon Media: Bruksela chce nam wprowadzić dwie nowe opłaty

Reforma prawa autorskiego na UE był konieczna. Zdaniem ekspertów, trudno będzie jednak pogodzić interesy twórców, branży cyfrowej konsumentów, bowiem na tle są ogromne pieniądze. Komisja Europejska zaproponowała zaostrzenie prawa autorskiego wprowadzając między innymi opłatę od linków oraz opłatę reprograficzną. Bruksela chce, by pierwsza regulacja objęła między innymi serwisy informacyjne społecznościowe, które zamieszczają zapowiedzi artykułów publikowanych na innych mediach