Gdzie stosowane jest obuwie ochronne?

tagi: biznes, produkcja, odzież ochronna, obuwie ochronne


Galeria zdjęć:
biznes produkcja odzież ochronna obuwie ochronne

Chyba, żaden inny przedmiot nie ma tak szerokiego zastosowania w przemyśle jak obuwie ochronne.

Na przestrzeni lat powstało wiele różnych modeli i rodzajów tego rodzaju obuwia. Wykorzystuje się je w różnych branżach, w niektórych jest ono niezbędne. Coraz częściej zapewnia ono coraz większą ochronę przy jednoczesnym komforcie użytkowania.

Obuwie ochronne potrzebne wszędzie
Nie ma chyba dziedziny, w której nie byłaby wykorzystywana odzież ochrona. Obuwie ochronne wykorzystuje się zarówno w budownictwie jak i w przemyśle specjalistycznym. Szczególnie tam, gdzie wdrożone muszą zostać szczegółowe przepisy z zakresu BHP. np. tartakach, hutach, zakładach produkcyjnych.

Przed czym chroni obuwie ochronne
Istnieją różne rodzaje obuwia ochronnego. Chroni ono pracowników, zarówno przed czynnikami zewnętrznymi jak i czynnikami niebezpiecznymi takimi jak: porażenie prądem, promieniowanie, chemikalia, czynniki biologiczne, uszkodzenia mechaniczne, niska i wysoka temperatura. Tak szeroki zakres zastosowań wymaga szczególnej budowy danego rodzaju obuwia.  Nie istnieje but, który chroniłby przed wszystkimi wyżej wymienionymi czynnikami.

Jakie są rodzaje obuwia
Gumowe obuwie ochronne, chroni przed wilgocią oraz porażeniem prądem, Obuwie zawierające metalowe elementy pozwala na ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Do budowy obuwia ochronnego wykorzystuje się często specjalne materiały i wytrzymalsze tworzywa niż w normalnych butach.

Tak duży zakres zastosowania obuwia roboczego pozwala na wygodną pracę we wszystkich dziedzinach przemysłu. Niezależnie, czy jest to budowa czy zakład produkujący chemikalia lub stocznia, pracownicy w obuwiu ochronnym mogą pracować komfortowo w każdych warunkach. Co więcej zastosowanie nowoczesnych technologii w produkcji butów, pozwala na coraz lepszą ochronę.

Zobacz także:

Opublikowany przez Dagna | 2014/07/01

Więcej na ten temat

rss icon Ponad 50 nowych lub zmodernizowanych pociągów Polregio do końca 2018 r.

Do końca 2018 r. Przewozy Regionalne oddadzą do użytku ponad 50 zmodernizowanych lub nowych pojazdów na barwach Polregio. Przewoźnik przewiduje, że na najbliższych latach spółka będzie potrzebować 238 fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych.

rss icon Konieczne zmiany na organizowaniu finansowaniu kształcenia dorosłych

W ocenie NIK konieczne są poważne zmiany na systemie organizowania finansowania kształcenia dorosłych. Problemem był niska skuteczność kształcenia, a co za tym idzie, niewielki odsetek absolwentów oraz zdanych egzaminów zewnętrznych - wynika z raportu.

rss icon Nie ma zgody na remont lotniska na Modlinie

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze nie zgadza się na remont dróg kołowania na lotnisku na Modlinie. PPL był jednym z czterech udziałowców tego portu.