Metody spawania.

tagi: biznes, produkcja


Galeria zdjęć:
biznes produkcja

Spawanie, jako metoda łączenia metali i tworzyw sztucznych, jest znane i praktykowane od bardzo dawna, jednak pomimo upływu lat, nadal uważane jest za najskuteczniejszy sposób spajania, zwłaszcza w przypadku stali.

Różne rodzaje materiału wymagają różnych metod, przyjrzyjmy się zatem kilku metodom, które najczęściej wykorzystują warsztaty świadczące usługi spawalnicze w tym Energomet z Wrocławia.

SPALANIE GAZOWE 311G

W tym procesie wykorzystywane jest spalanie acetylenu w temperaturach dochodzących do 3100 stopni Celsjusza. Metoda ta jest używana do łączenia cienkich blach, których grubość waha się w przedziale 0.4 - 40 mm.
SPAWANIE ELEKTRYCZNE

Do tej metody niezbędna jest spawarka, czyli urządzenie wykorzystujące zjawisko tzw. łuku elektrycznego. Technika ta pozwala na łączenie blach o grubości od 1 do 80 mm, a sam proces zachodzi w temperaturze 4000 stopni Celsjusza.
SPAWANIE W ŁUKU KRYTYM
Ta technika wykorzystuje elektrodę w otulinie granulowanego topnika. Wysoka temperatura łuku elektrycznego doprowadza do stapiania topnika, który tworzy warstwę mającą właściwości ochronne i zapobiegające utlenianiu spawu.

SPAWANIE W OSŁONIE GAZÓW

W tym przypadku rozróżnia się kilka metod:
- MIG 131: jest to spawanie z użyciem łuku elektrycznego w osłonie obojętnego gazu;
- MAG 135: spawanie łukowe w osłonie gazu aktywnego;
- Spawanie łukowe drutem rdzeniowym: metoda zbliżona do technik MIG i MAG. Różnicą jest drut, który w tym przypadku wypełniony jest topnikiem lub substancją, która podczas spawania wytwarza gazy ochronne;
- TIG 141: w tym procesie używana jest elektroda nietopliwa w osłonie gazów obojętnych. Metoda ta pozwala na łączenie niemal wszystkich metali i ich stopów.
SPAWANIE LASEROWE
Łączony obszar stapiany jest za pomocą promieni wiązki lasera w osłonie gazów obojętnych. Proces ten ma zastosowanie m.in. w przemysłowej produkcji wielkoseryjnej.

Zobacz także:

Opublikowany przez Mikołajek | 2014/09/22

Więcej na ten temat

rss icon Austria: Wykryto skażenie produktów jajecznych fipronilem

Do Austrii trafiły produkty jajeczne skażone fipronilem - poinformowała na poniedziałek austriacka Agencja Zdrowia Bezpieczeństwa Żywności (AGES). Chodzi o produkty dla gastronomii pochodzące z Niemiec, Holandii, Belgii Polski.

rss icon Emeryci są wpychani na szarą strefę. Czas skończyć z tą patologią

W ocenie ekspertów, z jednej strony ustawodawca zachęca seniorów do zakładania firm, lecz jednocześnie część z nich ogranicza. Grozi im zmniejszeniem lub utratą świadczenia, jeżeli po przejściu na wcześniejszą emeryturę zadeklarują zbyt "wysokie" zarobki. To niesprawiedliwe, ponieważ opłacali swoje składki przez lata.

rss icon Innowacje nie zawsze przynoszą zyski

Spora grupa znanych, dużych, innowacyjnych firm technologicznych rozwija się dynamicznie, lecz ma duży problem z zyskami. Mimo to znajdują one finansowanie, często wchodząc na parkiet z ujemnymi wskaźnikami rentowności. Jak to możliwe?