Normy żywnościowe

tagi: biznes, produkcja, rolnictwo


Galeria zdjęć:
biznes produkcja rolnictwo

Kupując produkty spożywcze warto zwracać uwagę na ich termin przydatności, opakowanie oraz na ich skład.

Mimo tego, że w trosce o bezpieczeństwo i jakość opracowana została Międzynarodowa Norma Żywności, to jednak trzeba być świadomym konsumentem i kupować odpowiednie produkty. Ten międzynarodowy standard bezpieczeństwa skierowany jest do wszystkich producentów żywności, ma za zadanie chronić marki produktów spożywczych. Norma ma nie tylko zapewnić najwyższe bezpieczeństwo żywności, lecz również zgodność produktów z europejskim prawem żywieniowym. Jego wdrożenie przez producentów żywności skutkuje zredukowaniem kosztów dostaw oraz sprzedaży produktów oraz określa wymogi związane z personelem tak jak konieczność odbywania szkoleń związanych z bezpieczeństwem i higieną na miejscu pracy oraz badaniami lekarskimi, potrzebnymi na stanowiskach związanych z żywnością. Certyfikat IFS (w Polsce można go zdobyć poprzez http://www.dekra-certification.com.pl/nasze-uslugi/systemy-zarzadzania/certyfikacja-ifs.html) wymaga także kontroli ilości wyprodukowanych produktów oraz wdrożenia niezbędnych zabezpieczeń, dzięki którym zyskuje się pewność, że ryzyko fizycznych oraz chemicznych zanieczyszczeń produktów zostało zredukowane do minimum.

Ów standard został przygotowany przez szerokie grono europejskich specjalistów, służy sieciom handlowym do weryfikacji producentów. Przygotowywane z niezwykłą dbałością normy mają stać się globalnym wzorcem. Korzyści z niego płynące są znaczne.

Certyfikat IFS służy również poprawieniu relacji z klientem, ponieważ zmusza do badania jego potrzeb i wprowadzanie w życie takich rozwiązań, aby te potrzeby zostały spełnione. Służy to także do zdobycia przewagi nad konkurencyjnymi markami.
Jednak na co zwraca się uwagę przy żywności kupowanej w supermarketach? Nie wszyscy klienci rozumieją znaczenie certyfikatów widniejących na produktach i wybierają zazwyczaj znane sobie marki. Lepiej jednak wiedzieć, czy kupowany produkt spełnia powszechne standardy europejskie i być świadomym konsumentem.

Zobacz także:

Opublikowany przez Fiona | 2016/06/24

Więcej na ten temat

rss icon Exatel rozbuduje największą sieć światłowodową państwa

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Administracji przedłużyło z końcem września zawartą 3 lata temu z firmą Exatel umowę na operowanie siecią OST 112, do której podpięte są kluczowe dla Polaków systemy bezpieczeństwa, m.in. numer alarmowy 112.

rss icon Polska liderem na produkcji owocowo-warzywnej

Polska był szóstym, pod względem wartości, producentem owoców warzyw na UE-28. Jednak z uwagi na znaczny udział owoców warzyw kierowanych do przetwórstwa, zajmuje także czołowe miejsce na produkcji przetworów owocowo-warzywnych - wynika z najnowszego raportu PKO Banku Polskiego.

rss icon Bez porozumienia płacowego na Tesco

Związek zawodowy Solidarność Tesco Polska nie doszły do porozumienia na sprawie wynagrodzeń na roku finansowym 2017. Strony wyczerpały wszystkie etapy poprzedzające strajk.