Normy żywnościowe

tagi: biznes, produkcja, rolnictwo


Galeria zdjęć:
biznes produkcja rolnictwo

Kupując produkty spożywcze warto zwracać uwagę na ich termin przydatności, opakowanie oraz na ich skład.

Mimo tego, że w trosce o bezpieczeństwo i jakość opracowana została Międzynarodowa Norma Żywności, to jednak trzeba być świadomym konsumentem i kupować odpowiednie produkty. Ten międzynarodowy standard bezpieczeństwa skierowany jest do wszystkich producentów żywności, ma za zadanie chronić marki produktów spożywczych. Norma ma nie tylko zapewnić najwyższe bezpieczeństwo żywności, lecz również zgodność produktów z europejskim prawem żywieniowym. Jego wdrożenie przez producentów żywności skutkuje zredukowaniem kosztów dostaw oraz sprzedaży produktów oraz określa wymogi związane z personelem tak jak konieczność odbywania szkoleń związanych z bezpieczeństwem i higieną na miejscu pracy oraz badaniami lekarskimi, potrzebnymi na stanowiskach związanych z żywnością. Certyfikat IFS (w Polsce można go zdobyć poprzez http://www.dekra-certification.com.pl/nasze-uslugi/systemy-zarzadzania/certyfikacja-ifs.html) wymaga także kontroli ilości wyprodukowanych produktów oraz wdrożenia niezbędnych zabezpieczeń, dzięki którym zyskuje się pewność, że ryzyko fizycznych oraz chemicznych zanieczyszczeń produktów zostało zredukowane do minimum.

Ów standard został przygotowany przez szerokie grono europejskich specjalistów, służy sieciom handlowym do weryfikacji producentów. Przygotowywane z niezwykłą dbałością normy mają stać się globalnym wzorcem. Korzyści z niego płynące są znaczne.

Certyfikat IFS służy również poprawieniu relacji z klientem, ponieważ zmusza do badania jego potrzeb i wprowadzanie w życie takich rozwiązań, aby te potrzeby zostały spełnione. Służy to także do zdobycia przewagi nad konkurencyjnymi markami.
Jednak na co zwraca się uwagę przy żywności kupowanej w supermarketach? Nie wszyscy klienci rozumieją znaczenie certyfikatów widniejących na produktach i wybierają zazwyczaj znane sobie marki. Lepiej jednak wiedzieć, czy kupowany produkt spełnia powszechne standardy europejskie i być świadomym konsumentem.

Zobacz także:

Opublikowany przez Fiona | 2016/06/24

Więcej na ten temat

rss icon PKL: Oferta kupna akcji złożona przez powiat tatrzański odrzucona

Oferta kupna akcji Polskich Kolei Linowych (PKL) - operatora kolei linowych położonych m.in. na Kasprowym Wierchu - złożona przez zarząd powiatu tatrzańskiego, została odrzucona - podał zarząd Polskich Kolei Linowych SA na oświadczeniu przesłanym na środę PAP.

rss icon Optymalne wakacje na raju (cz. XI): USA - oszczędności na Wyoming Delaware

Amerykańskie stany Wyoming Delaware mogą być doskonałym miejscem na założenie firmy. na obu stanach rejestracja podmiotów gospodarczych był bajecznie prosta, a korzyści podatkowe nie do pogardzenia.

rss icon Słowacja: Wykryto holenderskie jaja skażone fipronilem

Słowacka inspekcja żywnościowa wykryła na hurtowni spożywczej na mieście Vrbove koło Pieszczan na południowym zachodzie Słowacji 24 opakowania holenderskich jaj skażonych środkiem owadobójczym fipronil - poinformowały na czwartek słowackie media.