produkcja

Nowoczesne materace gabionowe

Nowoczesne  materace gabionowe

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja

(...) W dzisiejszych czasach materace gabionowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też coraz więcej ludzi decyduje się na ich zakup. Największą zaletą materacy gabionowych jest przede wszystkich ich ogromne zastosowanie i bardzo przystępna cena, zwłaszcza jak porówna ją się z konkurencyjnymi produktami.Materace gabionowe to przede wszystkim jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie dokuczliwej erozji gruntu i zabezpieczanie skarp. Jeżeli chcą Państwo solidnie wzmocnić skarp, to inwestycja w porządne materace gabionowe, wydaje się najrozsądniejszym posunięciem. Jak powszechnie wiadomo drogi, nasypy kolejowe, rzeki, czy też wcześniej wspomniane skarpy są bardzo często poddawane ciągłej, abo czasowej erozji gruntu, dlatego też warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Nowoczesne materace gabionowe znalazły również ogromne zastosowanie w wielu mniej lub bardziej skomplikowanych projektach budownictwa inżynierskiego. Jeżeli w najbliższym czasie planują Państwo wybudować nowy budynek i zależy wam na uzyskaniu (...)

Opublikowany przez Paweł | 2016/09/02

Opublikowany przez Paweł | 2016/09/02

Normy żywnościowe

Normy żywnościowe

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, rolnictwo

(...) wymogi związane z personelem tak jak konieczność odbywania szkoleń związanych z bezpieczeństwem i higieną na miejscu pracy oraz badaniami lekarskimi, potrzebnymi na stanowiskach związanych z żywnością. Certyfikat IFS (w Polsce można go zdobyć poprzez http://www.dekra-certification.com.pl/nasze-uslugi/systemy-zarzadzania/certyfikacja-ifs.html) wymaga także kontroli ilości wyprodukowanych produktów oraz wdrożenia niezbędnych zabezpieczeń, dzięki którym zyskuje się pewność, że ryzyko fizycznych oraz chemicznych zanieczyszczeń produktów zostało zredukowane do minimum. Ów standard został przygotowany przez szerokie grono europejskich specjalistów, służy sieciom handlowym do (...)

Opublikowany przez Fiona | 2016/06/24

Opublikowany przez Fiona | 2016/06/24

Usprawnienie pracy w przemyśle

Usprawnienie pracy w przemyśle

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja

(...) Firmy zajmujące się produkcją zmagają się z różnymi problemami, czasem jest to kwestia odpowiedniego przygotowania projektu i zakupu odpowiednich maszyn. Rzecz jasna potrzebni są także ludzie obsługujące te maszyny. Niektóre z nich wymagają zdobycia dodatkowych kwalifikacji, takich jak ukończenie kursu obsługi danej maszyny i uzyskanie certyfikatu, albo potwierdzonych uprawnień. Dobrze dopasowana automatyka przemysłowa dla danej firmy może być przyczynkiem do jej dalszego rozwoju. Aby wyprodukować więcej, nie zawsze potrzeba mieć tylko więcej maszyn, ale czasem kwestie rozłożenia całego procesu produkcji na czynniki pierwsze i określenie, kto i gdzie jaki odcinek produkcji powinien nadzorować może mieć znaczący wpływ na jakość produkcji, wyeliminowanie błędów, a także zwiększenie wydajności. Dlatego warto wiedzieć, że to cały zespół pracuje na sukces danej firmy produkcyjnej, a nie tylko sama maszyna. W polsce zagadnieniami związanymi z automatyką przemysłową zajmuje się firma Induprogress - http://induprogress.pl Posiadanie dobrych maszyn, jest jednak niezbędne. Takie cuda (...)

Opublikowany przez Paweł | 2016/06/15

Opublikowany przez Paweł | 2016/06/15

Montaż urządzeń elektronicznych

Montaż urządzeń elektronicznych

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, elektronika, produkcja

(...) Montaż elementów elektronicznychUrządzenia elektroniczne to obecnie małe dzieła sztuki... precyzji montażu. W czasach przekaźników, lamp elektronowych i pierwszych tranzystorów germanowych, urządzenia elektroniczne składano ręcznie, mozolnie lutując elementy, do kołków lub metalowych płytek przytwierdzonych do chassis. Dziś taki montaż elektroniki stosuje się tylko na etapie prototypowania, choć i tu wypierają go zaawansowane programy symulacyjne i płytki stykowe. Dzięki tym ostatnim lutowanie można niekiedy zupełnie pominąć. We współczesnym świecie stosuje się również protopypowy montaż elektroniczny urządzeń, jedną z firm (...)

Opublikowany przez Dagna | 2015/10/06

Opublikowany przez Dagna | 2015/10/06

Chemiczne czyszczenie odzieży

Chemiczne czyszczenie odzieży

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja

(...) Na różnych ubraniach, w tym zwłaszcza na odzieży roboczej pojawiają się trudne do usunięcia zabrudzenia. Są one tak silne, że nie sposób ich usunąć w czasie prania w tradycyjnej, domowej pralce i przy użyciu środków chemicznych odstępnych na rynku. Na szczęście z pomocą przychodzi pralnia odzieży, która zajmuje się usuwaniem wszelkich trudnych zabrudzeń. Pralnia dysponuje najnowocześniejszym sprzętem piorącym oraz środkami chemicznymi najwyższej jakości, które bez żadnego problemu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Ubrania oddane do pralni zostaną nie tylko doskonale wyczyszczone, ale również wyprasowane. Nowoczesne żelazka, które umożliwiają prasowanie w pionie oraz bazują na działaniu pary są w stanie poradzić sobie ze wszelkimi zagnieceniami. (...)

Opublikowany przez Edmund | 2015/04/30

Opublikowany przez Edmund | 2015/04/30

Profilaktyka i bezpieczeństwo maszyn w przemyśle

Profilaktyka i bezpieczeństwo maszyn w przemyśle

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, maszyny, produkcja

(...) Odpowiednie wykorzystanie maszyn w miejscu pracy oraz ich konserwacja to podstawowe założenia przyczyniające się do bezpieczeństwa oraz gotowości do działania takiego zakładu. Te czynności trzeba podejmować regularnie a pracownikom, którzy je wykonują zapewnić odpowiednie zabezpieczenie i warunki. Takie praktyki poparte są przepisami prawa z rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej. Warto dodać, że w ramach tych przepisów wchodzą także bezpieczny demontaż oraz miejsce, w jakim znajdują się maszyny. Organem państwowym powoływanym do takich kontroli jest Urząd Dozoru Technicznego a do jego głównych obowiązków należy właśnie dozór techniczny nad (...)

Opublikowany przez Damian | 2015/02/20

Opublikowany przez Damian | 2015/02/20

Wyposażenie dla przemysłu

Wyposażenie dla przemysłu

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, przemysł

(...) przestrzeni pomieszczeń. Wymienione elementy stanowią podstawę wyposażenia zakładów czy na przykład magazynów, ale nie oznacza to, by nie można było znaleźć jeszcze innych rozwiązań. Niektóre spośród proponowanych przez różnego rodzaju firmy cechują się wielką innowacyjnością, ale wszystkie łączy jedna wspólna cecha - mają być przede wszystkim jak najbardziej funkcjonalne, ale również wygodne w użytkowaniu. Mają upraszczać pracę, umożliwiać uporządkowanie wszelkich przedmiotów, ale jednocześnie ich szybkie odnajdywanie, ilekroć zajdzie taka potrzeba. Cechy te posiada na przykład unikalny szybki system magazynowania, który wykorzystuje zwykle układanie przedmiotów w (...)

Opublikowany przez Edmund | 2014/10/20

Opublikowany przez Edmund | 2014/10/20

Metody spawania.

Metody spawania.

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja

(...) Spawanie, jako metoda łączenia metali i tworzyw sztucznych, jest znane i praktykowane od bardzo dawna, jednak pomimo upływu lat, nadal uważane jest za najskuteczniejszy sposób spajania, zwłaszcza w przypadku stali. Różne rodzaje materiału wymagają różnych metod, przyjrzyjmy się zatem kilku metodom, które najczęściej wykorzystują warsztaty świadczące usługi spawalnicze w tym Energomet z Wrocławia.SPALANIE GAZOWE 311GW tym procesie wykorzystywane jest spalanie acetylenu w temperaturach dochodzących do 3100 stopni Celsjusza. Metoda ta jest używana do łączenia cienkich blach, których grubość waha się w przedziale 0.4 - 40 mm.SPAWANIE ELEKTRYCZNEDo tej metody niezbędna jest spawarka, czyli urządzenie wykorzystujące zjawisko tzw. łuku elektrycznego. Technika ta pozwala na łączenie blach o grubości od 1 do 80 mm, a sam proces zachodzi w temperaturze 4000 stopni Celsjusza.SPAWANIE W ŁUKU KRYTYMTa technika wykorzystuje elektrodę (...)

Opublikowany przez Mikołajek | 2014/09/22

Opublikowany przez Mikołajek | 2014/09/22

Gdzie stosowane jest obuwie ochronne?

Gdzie stosowane jest obuwie ochronne?

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, obuwie ochronne, odzież ochronna, produkcja

(...) Chyba, żaden inny przedmiot nie ma tak szerokiego zastosowania w przemyśle jak obuwie ochronne. Na przestrzeni lat powstało wiele różnych modeli i rodzajów tego rodzaju obuwia. Wykorzystuje się je w różnych branżach, w niektórych jest ono niezbędne. Coraz częściej zapewnia ono coraz większą ochronę przy jednoczesnym komforcie użytkowania.Obuwie ochronne potrzebne wszędzieNie ma chyba dziedziny, w której nie byłaby wykorzystywana odzież (...)

Opublikowany przez Dagna | 2014/07/01

Opublikowany przez Dagna | 2014/07/01

Techiki bębnowania

Techiki bębnowania

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, przemysł

(...) gratowania. Jubilerstwo korzysta z tej techniki do polerowania przedmiotów z kości, tworzyw sztucznych, metali oraz kamieni szlachetnych. Zależnie od oczekiwanych efektów oraz stosowanych materiałów bębnowanie może trwać nawet kilka tygodni w przypadku obrabiania niektórych przedmiotów jubilerskich. Proces bębnowania, czyli obróbki rotacyjno-ściernej można zasadniczo podzielić na dwie najważniejsze kategorie ze względu na rodzaj użytych materiałów ściernych.Bębnowanie na sucho z wykorzystaniem past ściernych, których ważnymi składnikami mogą być korund, baryt, węglik krzemu, (...)

Opublikowany przez Fiona | 2014/06/16

Opublikowany przez Fiona | 2014/06/16

Korzyści z posiadania garażu blaszanego

Korzyści z posiadania garażu blaszanego

Artykuły wg słów kluczowych: bramy, dom, garaże, produkcja

(...) Jak wiadomo posiadanie samochodu to nie tylko przyjemności płynące z przemieszczania się szybkiego po ulicach, możliwościach dotarcia w wiele miejsc. To również obowiązki o jakich każdy powinien pamiętać. Regularne przeglądy, coroczne ubezpieczenie pojazdu, a także dbałość o bezpieczeństwo naszego samochodu. Jak wiadomo w tej sferze, istotnym elementem jest odpowiedniego rodzaju podejście do zabezpieczenia samochodu przed wieloma czynnikami.W tym celu na pewno przyda się nam odpowiednio dobrany garaż blaszany. Jeżeli zależy nam na (...)

Opublikowany przez Asia | 2014/05/20

Opublikowany przez Asia | 2014/05/20

Transportowanie towarów magazynowych

Transportowanie towarów magazynowych

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, magazyny, produkcja

(...) Dostawa towarów z magazynów kojarzy się zazwyczaj potencjalnemu klientowi z ogromnymi tirami lub nieco mniejszymi, aczkolwiek także bardzo pojemnymi samochodami dostawczymi. Pojawia się jednakże pytanie, w jaki sposób ludzie radzą sobie z przenoszeniem i układaniem tak ciężkich towarów, jeśli pojazdy takie, jak samochody dostawcze są znacznie za duże do niewielkich przestrzeni magazynowych. Właśnie z tego powodu stworzono niewielkie wózki transportowe. Nie są one typowymi pojazdami, ponieważ poruszają się z dość wolną prędkością. Ich ogromną zaletą jest wytrwałość na bardzo duże obciążenia. Dzięki nim, bez większych kłopotów można przewieźć ogromne partie towaru z jednego końca magazynu na drugi. (...)

Opublikowany przez Jarek | 2013/12/03

Opublikowany przez Jarek | 2013/12/03

W magazynie farmaceutycznym

W magazynie farmaceutycznym

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, magazyny, produkcja

(...) W Polsce obserwuje się znaczny rozrost wpływów zagranicznych przedsiębiorstw farmaceutycznych, co może być mocno związane ze zmianami demograficznymi zachodzącymi w naszym kraju w przeciągu ostatnich dwudziestu lat. Warto jednak mieć świadomość, że co roku pojawia się rynku farmaceutycznym bardzo wiele nowych produktów. W związku z tym, producenci i aptekarze muszą nastawić się na budowę ogromnych przestrzeni magazynowych, w których będą przechowywane lekarstwa i medykamenty. Powinno się bowiem pamiętać, iż lekarstwa są towarem wyjątkowo delikatnym – naruszenie odpowiednich zasad ich przechowywania (wilgotność, temperatura), może doprowadzić przedsiębiorstwo farmaceutyczne do dużych (...)

Opublikowany przez Jarek | 2013/12/01

Opublikowany przez Jarek | 2013/12/01

Produkcja i przetwarzanie skrobi ziemniaczanej

Produkcja i przetwarzanie skrobi ziemniaczanej

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, przemysł spożywczy, rolnictwo

(...) spożywczym konsystencję przez tworzenie żelu, klajstry (klej skrobiowy) czyli kleje ,które są mieszanką mąki pszennej lub żytniej z gorącą wodą oraz zagęstniki spożywcze czyli produkty poprawiające lepkość środka spożywczego.Warto sprawdzić to, czy określone przedsiębiorstwo stale rozwija i unowocześnia technologię produkcji oraz sposoby kontroli jakości i nadzoru przystosowując się do nowych wytycznych regulowanych przez przepisy UE, jak i do zmiennego zapotrzebowania odbiorców.Decydując się na skorzystanie z oferty firm zajmujących się dostawą i produkcją towarów ze skrobi oraz jej pochodnych (skrobia modyfikowana, skrobia (...)

Opublikowany przez Szymon | 2013/05/08

Opublikowany przez Szymon | 2013/05/08

Łączenie elementów

Łączenie elementów

Artykuły wg słów kluczowych: produkcja, przemysł

(...) Firma od kilku lat oferuje swoim klientom elementy łączeniowe oraz elementy wciskane używane w wielu procesach produkcyjnych. Oferta obejmuje:- nity:STS - Nit ze stali nierdzewnej typu PEM, trzpień stalowy;ASCE - Nit aluminiowy typu PEM, trzpień szczelny, stalowy;AS - Aluminiowy nit, trzpień stalowy, ocynkowany;ASLF - Aluminiowy nit, trzpień z powiększonym łbem, ocynkowany, stalowy;STSS - Nit ze stali nierdzewnej, trzpień ze stali nierdzewnej;ASSP - Aluminiowy nit, trzpień rozwidlony, stalowy;AA - Aluminiowy nit, trzpień ocynkowany aluminiowy;RAL - Nity zrywalne kolorowe;SS - Stalowy nit, trzpień stalowy; - Bolce do zgrzewania stalowe od MM 1,5 do MM 50 - nitonakrętki:krążek AC Starlock, tuleja radełkowana, stal ocynkowana;CSK - kołnierz stożkowy Starlock (wpuszczany), (...)

Opublikowany przez Damian | 2013/01/02

Opublikowany przez Damian | 2013/01/02

Przemysłowe linie technologiczne

Przemysłowe linie technologiczne

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, przemysł spożywczy

(...) Pośród produktów odnajdziemy: armaturę dla ciepłownictwa, w tym wymienniki płytowe i płaszczowo-rurowe, pompy, pasteryzatory rurowe, odgazowywacze, wieloprocesor, urządzenie myjące, zbiorniki, wymienniki płytowe, system do mierzenia stężenia tłuszczu w mleku, pasteryzatory płytowe. Usługi naszego zakładu to wytwarzanie niestandardowych maszyn i urządzeń, uruchamianie i montaż linii i urządzeń, obróbka galwaniczna, mechaniczna i cieplna, cięcie plazmą i obróbka plastyczna. Firma Spomasz Bełżyce to znany i ceniony producent produkujący urządzenia dla przemysłu spożywczego, pełniące wyposażenie linii produkcyjnych w przemyśle mleczarskim, browarniczym, spożywczym (...)

Opublikowany przez Dagna | 2012/12/30

Opublikowany przez Dagna | 2012/12/30

Nadawanie właściwości tkaninom

Nadawanie właściwości tkaninom

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, rolnictwo

(...) impregnaty.Firma Luvena to przedsiębiorstwo z wieloletnimi tradycjami.Nawożenie to proces zwiększania albo podtrzymywania składników pokarmowych a także mineralnych zawartych w glebie dla prawidłowego rozwoju roślin. Nawożenie stosuje się przede wszystkim w przypadku upraw roślin zbożowych i oleistych. Jednakże z powodzeniem można stosować nawóz ogrodniczy do nawożenia roślin w przydomowych ogrodach, a nawet w skrzynkach na kwiaty trzymanych w domu.Do impregnacji stosuje się tzw. impregnaty do drewna, czyli różnego typu związki chemiczne, w których po (...)

Opublikowany przez Edmund | 2012/12/16

Opublikowany przez Edmund | 2012/12/16

Systemy spawalnicze

Systemy spawalnicze

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, spawalnictwo, spawanie

(...) duże przedsiębiorstwa takie jak elektromontaże, stocznie i mostostale, ale również niewielkie zakłady spawalnicze i naprawcze. Obecnie firma ZASO posiada w swojej ofercie urządzenia takie jak automaty spawalnicze z modelami MSA-4 (do spawania obustronnego długich elementów konstrukcyjnych) i MSA-1 (przeznaczony do (...)

Opublikowany przez Paweł | 2012/12/01

Opublikowany przez Paweł | 2012/12/01

Zalety stosowania materiałów odblaskowych

Zalety stosowania materiałów odblaskowych

Artykuły wg słów kluczowych: bhp, biznes, odzież robocza, produkcja

(...) Dla rowerzystów, skutecznym rozwiązaniem są kamizelki odblaskowe, z pomocą których sportowcy nie muszą obawiać się o swoje życie i zdrowie oddając się hobby.Należy pamiętać o naszych dzieciach, szczególnie tych, które muszą podążać nieoświetlonymi drogami nocą idąc do i wracając ze szkoły. Stąd warto pomyśleć o wszywaniu do plecaków i tornistrów taśm odblaskowych, albo ubieraniu dzieci w kamizelki odblaskowe. Kamizelki ostrzegawcze są (...)

Opublikowany przez Szymon | 2012/11/18

Opublikowany przez Szymon | 2012/11/18

Lakierowanie elementów przemysłowych

Lakierowanie elementów przemysłowych

Artykuły wg słów kluczowych: produkcja, przemysł

(...) Tradycyjne automaty tokarskie z ostrzami dedykowane do mechanicznego cięcia i obróbki detali oraz blach metalowych ustępują dziś miejsca urządzeniom, jakie nadają pożądany kształt detalom przemysłowym poprzez ich cięcie laserem. Zasada funkcjonowania tych frezarek polega na topieniu materiału ciętego w skondensowanej laserowej wiązce. Wycinarki laserowe są w stanie wycinać w stalowych blachach w zasadzie dowolne zagłębienia a także kształty. Wycinanie laserowe jednak ma swoje słabe strony. Jedną z nich może być pojawianie się zjawiska utwardzania ciętej krawędzi blachy z powodu podgrzewania do wysokiej temperatury. O ile dla przemysłowych elementów, dla jakich obróbka blach została już zakończona, może być to postrzegane jako zjawisko pożądane o tyle w przypadku, kiedy blacha podlegać ma kolejnym obróbkom, jest to niepożądane zjawisko. Po cięciu laserem bardzo trudno profesjonalnie przeprowadzić zaginanie blach. Na wcześniej wspomnianej krawędzi blacha jest twardsza a także zagięcie jej wymaga użycia skomplikowanych maszyn do wycinania zakrzywień wewnętrznych i zewnętrznych lub też profili i rowków. Prościej za to można spawać tak ucięte blachy. W miejscu spawu blacha jest twardsza a także bardziej wytrzymała na oddziaływanie sił oraz naprężeń.Rozwinięciem technologii wycinania laserem jest cięcie plazmą. Cięcie blach dokonywane jest z użyciem czynnika tnącego którym w tym przypadku jest plazma powietrzna, przecinająca detale przewodnikowe, a zatem zrobione z (...)

Opublikowany przez Szymon | 2012/10/26

Opublikowany przez Szymon | 2012/10/26

Prasy, sieczkarnie i inne maszyny

Prasy, sieczkarnie i inne maszyny

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, produkcja, rolnictwo

(...) beli. Pełna automatyka, wyposażone są w podnośnik, licznik owinięć. Popularne marki to: METAL-FACH, SPIMA.- ciągniki rolnicze używane: Główni producenci to URSUS, NEW HOLLAND, BELARUS, ZETOR, FERGUSON.- sieczkarnie: Są ręczne, przyczepiane do ciągnika albo samojezdne. Służą do cięcia trawy, słomy, siana i innych roślin pastewnych na sieczkę.- kombajny zbożowe: Popularne marki to: NEW HOLLAND, CLASS, JOHN DEERE, BIZON.- prasy rolnicze: zwijające albo kostkujące sterowane z ciągnika. Główni producenci to: VARIANT, CLASS, SPIMA.- dmuchawy: tłocząco-ssące do słomy, zboża, siana. itp.- kombajny (...)

Opublikowany przez Edmund | 2012/10/22

Opublikowany przez Edmund | 2012/10/22