Usprawnienie pracy w przemyśle

tagi: biznes, produkcja


Galeria zdjęć:
biznes produkcja

Firmy zajmujące się produkcją zmagają się z różnymi problemami, czasem jest to kwestia odpowiedniego przygotowania projektu i zakupu odpowiednich maszyn.

Rzecz jasna potrzebni są także ludzie obsługujące te maszyny. Niektóre z nich wymagają zdobycia dodatkowych kwalifikacji, takich jak ukończenie kursu obsługi danej maszyny i uzyskanie certyfikatu, albo potwierdzonych uprawnień. Dobrze dopasowana automatyka przemysłowa dla danej firmy może być przyczynkiem do jej dalszego rozwoju. Aby wyprodukować więcej, nie zawsze potrzeba mieć tylko więcej maszyn, ale czasem kwestie rozłożenia całego procesu produkcji na czynniki pierwsze i określenie, kto i gdzie jaki odcinek produkcji powinien nadzorować może mieć znaczący wpływ na jakość produkcji, wyeliminowanie błędów, a także zwiększenie wydajności. Dlatego warto wiedzieć, że to cały zespół pracuje na sukces danej firmy produkcyjnej, a nie tylko sama maszyna. W polsce zagadnieniami związanymi z automatyką przemysłową zajmuje się firma Induprogress - http://induprogress.pl Posiadanie dobrych maszyn, jest jednak niezbędne. Takie cuda technologii, mają nie tylko większy od człowieka przerób, ale także nie męczą się fizycznie, dzięki temu są wydajniejsze. Jednak istotne jest korzystanie z technologii z rozwagą i zgodnie z zaleceniami producenta, gdyż przekroczenie norm może być niekorzystne, spowodować awarię, a także stać się zagrożeniem dla całej kadry pracowników. Wyłączenie maszyn, służących do automatyzacji produkcji, ma na celu odpowiednie jej wykorzystanie oraz bardzo często możliwość wystygnięcia jej silnika, albo silników, jeśli ma takich więcej. Ma to ogromne znaczenie w przypadku konieczności pracy zmianowej. Kiedy jeden zespół kończy zmianę, konieczne jest wyłączenie maszyn choćby na kilkanaście minut, a także wyczyszczenie ich. Ponowne uruchomienie następuje wraz z  przyjściem drugiej grupy pracowników. Pozwala to na zachowanie porządku w miejscu pracy, a także utrzymaniu dłuższej żywotności maszyn. Same maszyny stanowią dla firmy produkcyjnej dość duży wydatek na początku, ale mogą zostać zakwalifikowane do środków trwałych, także ich zużywanie się jest traktowane jako koszt.

Zobacz także:

Opublikowany przez Paweł | 2016/06/15

Więcej na ten temat

rss icon Firma Pirelli, wyceniana na 6,5 mld euro, na czwartek wraca na giełdę

Włoska firma oponiarska Pirelli wyceniła ofertę publiczną swych akacji na 6,5 euro za sztukę, co oznacza wartość firmy na poziomie 6,5 mld euro - podała agencja AP. Włoski producent od czwartku będzie znów notowany na mediolańskiej giełdzie.

rss icon Ponad 50 nowych lub zmodernizowanych pociągów Polregio do końca 2018 r.

Do końca 2018 r. Przewozy Regionalne oddadzą do użytku ponad 50 zmodernizowanych lub nowych pojazdów na barwach Polregio. Przewoźnik przewiduje, że na najbliższych latach spółka będzie potrzebować 238 fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych.

rss icon Konieczne zmiany na organizowaniu finansowaniu kształcenia dorosłych

W ocenie NIK konieczne są poważne zmiany na systemie organizowania finansowania kształcenia dorosłych. Problemem był niska skuteczność kształcenia, a co za tym idzie, niewielki odsetek absolwentów oraz zdanych egzaminów zewnętrznych - wynika z raportu.